Na zajęciach można grać (…)

Pani Patrycja Wojda-Dziedzic – doradca zawodowy z  Młodzieżowego Centrum Kariery i Współpracy Międzynarodowej OHP w Sulęcinie przeprowadziła z uczniami klasy 8a symulacyjną grę planszową przeznaczoną dla wielu graczy pod tytułem Chłopska Szkoła Biznesu.

Jest to gra ekonomiczna, która jest prostą symulacją działalności gospodarczej. Oprócz ukazania młodzieży mechanizmów gospodarki wolnorynkowej w praktyce oraz promowania postaw przedsiębiorczości, gra fantastycznie integruje młodzież oraz rozwija ich kompetencje społeczne. Gra odbyła się w ramach lekcji Wiedzy o Społeczeństwie, na których poruszane są treści dotyczące przedsiębiorczości.