Listopadowy BADMINTON DRUŻYNOWY z uczniami SP1 Sulęcin

W ramach rozgrywek Lubuskiej Olimpiady Młodzieży uczniowie SP1 Sulęcin uczestniczyli w zawodach sportowych z badmintona w kategorii Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej dziewcząt i chłopców. Uczestnictwo uczniów SP1 Sulęcin rozpoczęło się na szczeblu powiatowym dnia 6.11.2023r. w Sulęcinie. W zawodach powiatowych brały udział dwa zespoły w kategorii IDZ (Igrzyska Dzieci) i dwa zespoły w kategorii IMSZ (Igrzyska Młodzieży Szkolnej).

Trzy zespoły otrzymały awans do półfinału z pierwszego miejsca:
– zespół IDZ dziewcząt w składzie: Blanka Konopska, Aleksandra Gołdon, Natalia Schamberger;
– zespół IDZ chłopców  w składzie: Tobiasz Mazur, Kajetan Decka, Antonii Siembida;
– zespół IMSZ dziewcząt w składzie: Hanna Kochańska, Aleksandra Jurkiewicz, Nela Ignatowska.
Wszystkie trzy zespoły w swoich kategoriach wiekowych na zawodach półfinałowych 8 i 9 listopada 2023r. uzyskały I miejsce i awans do finału wojewódzkiego. Podczas rywalizacji sportowej na zawodach finałowych LOM z badmintona drużynowego w kategorii IDZ dziewczęta zajęły I miejsce, chłopcy III miejsce. W kategorii IMSZ dziewczęta wywalczyły I miejsce.
Oba zespoły dziewcząt z pierwszego miejsca uzyskały awans i możliwość uczestnictwa w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół w Badmintonie Drużynowym w  dniach 23-26.11.2023r. w Białymstoku.
Szkołę SP1 Sulęcin  na zawodach ogólnopolskich w kategorii  IDZ reprezentowała: Blanka Konopska i Aleksandra Gołdon, w kategorii IMSZ: Hanna Kochańska, Aleksandra Jurkiewicz, Nela Ignatowska. Oba zespoły wywalczyły awans z grupy i po dalszej rywalizacji sportowej uplasowały się na IX miejscu.
Gratulujemy zawodnikom i życzymy dalszych sportowych sukcesów.
Serdeczne podziękowania za współpracę: Sulęciński Klub Badmintona ,,Badminton4all”, Gmina Sulęcin, SOKSIR Sulęcin oraz Dyrekcja Szkoły SP1 im. Jana Pawła II w Sulęcinie.

     

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.