Koncert Pieśni Patriotycznych organizowany przez II LO im. Marii Skłodowskiej Curie w Gorzowie Wielkopolskim (14.11.2023r.)

Świecie nasz – Daj nam wiele jasnych dni!
Świecie nasz – Daj nam w jasnym dniu oczekiwanie!
Świecie nasz – Daj ugasić ogień zły!
Świecie nasz – Daj nam radość, której tak szukamy!

Te słowa uczyniliśmy myślą przewodnią naszego przedstawienia, którego celem było uczczenie 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przygotowaliśmy program pełen optymizmu, uśmiechu, radości, wzruszeń i zadumy. Wierzymy, że dzięki słowom Stanisława Sojki, Juliusza Słowackiego, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Marka Grechuty uświadomiliśmy sobie, jak wielkie mamy szczęście, żyjąc w pięknym i wolnym kraju.

Część artystyczna została zaprezentowana przez uczniów po uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w kościele świętego Mikołaja w Sulęcinie, następnie spektakl mogła obejrzeć społeczność szkolna podczas uroczystego apelu. Ogromną niespodzianką i wyróżnieniem okazało się zaproszenie naszych artystów do udziału w Koncercie Pieśni Patriotycznych organizowanym przez II LO im. Marii Skłodowskiej Curie w Gorzowie Wielkopolskim. Występ w towarzystwie profesjonalnych chórów  zakończył  się sukcesem i  dostarczył nam niezapomnianych wrażeń.

Wielkie podziękowania składamy Radzie Rodziców za sfinansowanie strojów i elementów choreografii. Jak zawsze niezawodna okazała się Dyrekcja naszej szkoły, która wspierała młodych artystów. Nad całością widowiska czuwały Anna Gardziejewska, Agnieszka Gocal, Teresa Kucewicz i Anna Pawluczenko.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.