BYĆ JAK IGNACY – Zostań Bohaterem Nauki

Uczniowie klasy IIA uczestniczą w III edycji programu naukowego”Być jak Ignacy”, która startuje pod hasłem „Zostań Bohaterem Nauki”. Ma ona zachęcić dzieci do zdobywania i dzielenia się wiedzą zdobytą podczas organizowanych zajęć. Celem programu jest popularyzacja wiedzy na temat polskiej myśli naukowej oraz osiągnięć wielkich polskich naukowców oraz ich wynalazków, odkryć i dokonań.

Tegoroczna edycja poświęcona jest życiu oraz osiągnięciom czterech naukowców – Jana Szczepanika, Kazimierza Funka, Mariana Rejewskiego i Henryka Magnuskiego. Organizatorem projektu jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, a patronem honorowym Konkursu jest Minister Edukacji Narodowej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.