Wycieczka edukacyjna do Gniezna i Muzeum Archeologicznego w Biskupinie (19.09.2023r.)

19 września 2023r. uczniowie klas III c i III d wraz
z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Gniezna i Muzeum Archeologicznego w Biskupinie.
Celem wycieczki było poznanie miejsc i zabytków związanych z początkami państwa polskiego, zainteresowanie i zaciekawienie uczniów historią Polski.

Pierwszym punktem wycieczki było Gniezno – wizyta w pierwszej stolicy Polski, gdzie zwiedziliśmy Wzgórze Lecha, znane z legendy o Lechu, Czechu i Rusie, następnie Katedrę gnieźnieńską z grobem św. Wojciecha.
Pobyt w Biskupinie rozpoczęliśmy od rejsu ,,Diabłem Weneckim” po jeziorze Biskupińskim, następnie uczestniczyliśmy w XXVIII Festynie Archeologicznym pod hasłem ,,My Słowianie”. Dzięki wykopaliskom archeologicznym i późniejszym rekonstrukcją mogliśmy zobaczyć jak wyglądało pierwsze osadnictwo na terenie Polski. Poznaliśmy kulturę Słowian wczesnego średniowiecza. Zobaczyliśmy jak dawniej wyglądały, powstawały, oraz w jaki sposób wykorzystywano przedmioty codziennego użytku.
Po zakończonym zwiedzaniu udaliśmy się do ,,Przystani Biskupińskiej”, w której czekał na nas pyszny obiad. Po obiedzie ruszyliśmy kolejką wąskotorową do Wenecji, gdzie obejrzeliśmy ruiny Zamku Diabła Weneckiego i podziwialiśmy modele lokomotyw. Po dniu, który dostarczył nam wielu niezapomnianych wrażeń, wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

             

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.