Spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie i Żandarmerii Wojskowej w Wędrzynie w ramach akcji pk. „Bezpieczna Droga do Szkoły” (18.09.2023r.)

W ramach edukacji związanej z bezpieczeństwem dzieci, 18 września uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 w Sulęcinie uczestniczyli w spotkaniu z policjantami i żandarmerią wojskową. Dzieci miały okazję nie tylko porozmawiać z policjantami o bezpiecznym podróżowaniu samochodem, ale również skorzystać z symulatora zderzeniowego, aby poczuć jak potrzebne są pasy bezpieczeństwa. Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które uczeń powinien posiadać.

Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, dzielili się również swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Dzięki takim edukacyjnym spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze, i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc. Na zakończenie każdy uczestnik spotkania otrzymał słodkie małe co nieco, odblaski oraz kolorowanki, które podarowała PSB „MRÓWKA” Sulęcin.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.